Kontakt: robotkowa_seremity@WYTNIJ_TOtlen.pl

21 sierpnia 2009

Chusta

Nie pamiętam już dlaczego postanowiłam zrobić tę chustę, bo zaczęłam jeszcze w tamtym roku, zaś skończyłam pod koniec maja. Coś mi się mgliście kojarzy, że nie zabrałam z Warszawy serwetki podróżnej i będąc w Łodzi postanowiłam wymyślić coś nowego do pociągu, a że w pociągu nie ma szans mierzenia itp to musiało być coś prostego, czyli chusta lub szal. Nawet specjalnie kupowałam do niej szydełko (3,25 mm), włóczka z zapasów cioci mojego taty, może ta włóczka była protoplastą 40-dziestki, bo z Arelanu i o takim składzie, tylko trochę grubsza. Wzór pochodzi z książki Robótki szydełkowe, w oryginale była wykończona frędzlami, u mnie cały brzeg jest obrobiony półsłupkami.
No ale dość tego gadania ;) Czas na prezentację :)
Tak wygląda rozłożona:

A tak na modelce:

I jeszcze zbliżenie wzoru:


Ostatnio nie robótkowałam, bo Ł kupił (w ramach kupowani tanich kultowych gier) Cywilizację III :/ no i wsiąkłam... ale chyba już mi przechodzi, a przynajmniej mam taką nadzieję ;)

Być może w najbliższym czasie pokaże ten szal, skończyłam kilkanaście dni temu, tylko nie chce mi się brać za zaszywanie nitek... no ale może uda mi się zmusić ;)
Po przymiarce szala doszłam do wniosku, że to w sumie całkiem fajna rzecz i w kolejce rzeczy do rozpoczęcia (a ona długo, oj długa) ustawił się szydełkowy szal z kwiatków (taki jak dawno temu robiła Kroowka), plan jest taki, żeby robił jednocześnie za szal i szalik, do którego dorobię jeszcze beret... no ale na razie staram się wytrwać w postanowieniu wykańczania, więc kiedy go zacznę to nie wiem...

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Kochana Seremity poddaje sie z mailami do Ciebie :))). Uprzejmie donosze, ze dostalam wlasnie zwrot wiadomosci, ktora wyslalam Ci 2 tygodnie temu!!! Tak wiec pisalam Ci, ze przesylka dotarla cala i zdrowa :D, a ja jestem zachwycona ksiazeczkami. BARDZO Ci dziekuje i mocno, mocno sciskam :*. Black_Engel